Wstępna propozycja podziału ziemi

Długo myśleliśmy nad tym jak podzielić ziemię na działki o wielkości min. jednego hektara. Do tej pory najbardziej spodobała nam się propozycja przedstawiona poniżej – kółko w środku z rozchodzącymi się promieniami.

Obszary zielone to propozycja części wspólnych. Białe linie między działkami to również części wspólne. Są to granice które powinny mieć szerokość przynajmniej 2 metrów tak aby można było tamtędy swobodnie chodzić. Na rysunku znajduje się 11 kolejno ponumerowanych działek. Najprawdopodobniej jednak będzie ich 10. Będziemy jeszcze nad tym pracować.

Reklamy

About Artur Jan Milicki

Współtwórca „Akademii Bosej Stopy”, autor książki „Człowiek na Ziemi”, naturalny budowniczy, zdun, projektant pieców.

21 responses to “Wstępna propozycja podziału ziemi”

 1. Łukasz says :

  Z miłą chęcią obserwuję wasze poczynania.
  Jestem otwarty na przyłączenie się do waszej wioski w przyszłości. :)

 2. sylwia says :

  Według mnie kapitalny pomysł z tym podziałem. Bardzo jestem ciekawa jak to się dalej rozwinie. Gdyby tak było trochę więcej informacji na temat co się akurat dzieje to byłoby super.

  • Artur Jan Milicki says :

   Tak, teraz dopiero zaczyna się dziać coraz więcej. Z przyjemnością będę wszystko tutaj opisywał :)

 3. Anachoreta says :

  Wygląda super.
  Tylko co na to urzędnicy?

 4. Rafkoo says :

  Jak taki podział ziemi wygląda z punktu prawniczego?

  • Rafkoo says :

   Odpowiedź na me pytanie doczytałem w komentarzach poprzedniego postu.

   Czy udało się wam pójść drogą quoad usum?

   Jak wygląda wasza sytuacja z PZG (cząstkowym?)

  • Artur Jan Milicki says :

   jesteśmy w trakcie rozmów, poznajemy się. Współwłasność jest dla nas bardzo istotną sprawą. W wolnym czasie napiszę dlaczego.

   Wkrótce będziemy składać wniosek o zgodę na pozwolenie sporządzenia Planu Zagospodarowania Przestrzennego pod potrzeby ekowioski.

 5. Rafkoo says :

  Próbuję „namierzyć” tą rzekę widoczną na obrazie podziału ziemi, ale w okolicy Barkowo’a jakoś mi się nie udaje. Pomożecie :)?

 6. Rafkoo says :

  Współwłasność jest dla nas bardzo istotną sprawą. W wolnym czasie napiszę dlaczego.
  W zasadzie to (dla mnie) jest to jedyny sensowny sposób współuczestnictwa-udziału.

  Wkrótce będziemy składać wniosek o zgodę na pozwolenie sporządzenia Planu Zagospodarowania Przestrzennego pod potrzeby ekowioski.

  Niecierpliwie będę czekał bardzo na informację jak poszło (trzymając kciuki)

  Nasze Barkowo znajduje się ok 8 km na zachód od miejscowości Gołdap.
  Tak, tak wiem. Stoi napisane czarnoi na białym na samym początku tego bloga.

  A mi Podczas wpisywanie słowa”Barkowo”(bez Gołdap) w Gmaps – pojawiała się tylko jedna wieś, (przy kilku takich samych miejscowościach Gmaps podaje listę wyboru ) której topografia ni czorta nie pasowała do przedstawionego w blogu fragmentu ziemi.
  A ja zakładając, że skoro jest tylko jedno Barkowo – to jest „to wasze” Gołdapskie. Dopiero później po wyzumowaniu zobaczyłem, że to w w Dolnośląskim.

  btw. Czy Wordpres ma jakieś ograniczenie co do ilości („głębokości/zagnieżdżenia”) komentarzy ?
  Pytam, bo nie mogę odnieść się do/ odpowiedzieć poprzez link „odpowiedz”, gdyż.. go nie ma.

 7. Edward says :

  Witam !
  Życzenia , nie tylko chętnych mogą napotkać szereg problemów. Pierwszym problemem będzie kościół ( raczej trudny do pokonania) bo obawiał się będzie rywalizacji i nazwie Was sektą. Z tego będzie się trudno uwolnić, bo wierni wpadną w amok inkwizycyjny.
  Będą sądzić i karać po swojemu. Takie założenia i wdrażanie w życie było już robione
  w Polsce. Całkowita klapa. Jakiekolwiek „zgrupowanie” ludzi bez „opieki” kapłanów będzie obecnie nie do pokonania. Obym się mylił. Życzę samych efektów pozytywnych
  a wszelkie swoje doświadczenia w tym zakresie mogę z radością przekazać.
  Po drugie – jeśli ma to być zgodnie z zasadami energetycznymi, które tworzą materię
  to podział działek powinien koniecznie zawierać formy : Trójkąta (jako bok piramidy),
  kwadratu (jako podstawa piramidy i sześcianu foremnego), oraz Koła (jako symbolu całości – Kula ). Po trzecie powinna to być Oficjalna Wspólnota, bez prawa własności.
  To oczywiście już prywatnie z podpisami na zgodę. W każdym innym „przypadku” rozpoczną się targi i kłótnie. W końcu doprowadzi do rozpadu. Dla tego chętnych należy przygotowywać wykładami praktyką. Opieram się na doświadczeniach własnych. Są to jedynie moje sugestie czy propozycje.
  Biorąc pod uwagę przyspieszenie procesów na Ziemi i we Wszechświecie, należy się pospieszyć. Równocześnie może to być miejsce spokoju i łagodnego procesu końcowego.
  Wiem,że będę źle widziany o tym co piszę, ale opieram się na poznanych Prawach Uniwersalnych i ich skutkach.(Nie są to prawa boskie – bo to fikcja). Nie jest również moim celem straszenie. Dzielę się praktyką i zdobytą wiedzą. Po co otwierać nieznane drzwi skoro ktoś już otwierał? Proszę wybaczyć, jeśli kogoś uraziłem.Przepraszam.
  Działać należy zgodnie z rzeczywistością a nie marzeniami. To dwie szale jednej wagi !
  Pozdrawiam wszystkich chętnych bardzo serdecznie. Edward

  • Sławek says :

   Panie Edwardzie, z całym szacunkiem dla Pana doswiadczenia życiowego w którego wielkość nie wątpię, pierwszym problemem zawsze jest stwarzanie w wyobraźni problemów które ,,można napotkać,, a które wcale nie muszą się pojawić w jakimś konkretnym przypadku pomimo tego że pojawiały się w innch przypadkach. Te rzeczywiste są do rozwiązania jeżeli się pojawią, jeżeli mamy czyste intencje i cel jest wzniosły. Tak wynika z mojego doświadczenia.
   Formy działek nie muszą być koniecznie takie jak Pan pisze, można je stworzyć wewnątrz działki. Oficjalna Wspólnota bez prawa własności nie będzie działać, forma współwłasności opisana tutaj jest bardzo dobra. Prawa Boskie to nie fikcja tylko nieco inna nazwa Praw Uniwersalnych o czym Pan jako znawca tych drugich powinien wiedzieć. Nieznane drzwi mają tę właściwość, że nikt ich jeszcze nie otwierał;). Działać należy zgodnie z marzeniami przekuwając je na rzeczywistość :). Najpierw powstaje idea i na jej podstawie zagęszcza się w formy rzeczywiste, to też prawo Uniwersalne istniejące od stworzenia wszechrzeczy. Pozdrawiam serdecznie tych którzy tworzą tę ekowioskę i życzę z całego serca sukcesów. Oby wszystkie istoty były szczęśliwe. Sławek

 8. Edward says :

  Zdawałem sobie w pełni sprawę z reakcji , które wywołam. Nie było moim celem odradzać
  wzniosłej sprawy budowy Wspólnoty. Podzieliłem się jedynie własnymi doświadczeniami
  i kłopotami jakie wynikały z tworzenia podobnych celów. Lepiej wiedzieć o kłopotach niż
  pomijać ich milczeniem. Być może unikniecie podobnych kłopotów, czego wam serdecznie
  wszystkim życzę. Być może pomoc boska w moim przypadku nie zadziałała i nigdy na
  nią nie liczyłem. Liczyłem jedynie na pomoc drugiego człowieka i pełną z nim współpracę.
  I to też zawodziło, kiedy piętrzyły się kłopoty. Zapewne u Was będzie wspaniale i tego Wam ze szczerego serca życzę. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem – nie to było moim celem. Nigdy jednak nie należy lekceważyć doświadczeń drugiego człowieka. Jeśli moje uwagi wywołały taki skutek, to proszę o skasowanie moich uwag i wskazówek.
  Pozdrawiam serdecznie Edward

 9. Apek says :

  Szczerze mówiąc, nie przeszkadzałoby mi gdyby na otwarcie osady przyjechał ksiądz i pomachał mokrą miotełką po polach i lasach. Błogosławieństw nigdy za wiele. Buddyści też mogą zostawić tam swoje modlitwy, i krysznowcy też.

  Jeśli natomiast nastawić się na opór i przygotowania do fali inkwizycyjnej, to jest się z góry przegranym. ONI – nasi przyszli sąsiedzi, są na swoim terenie, mieszkają tam od wielu lat. To MY jesteśmy tam elementem obcym i wywrotowym, i zrozumiałe jest że będą nami zaciekawieni, i mogą się obawiać. Bez włazidupstwa, ale trzeba odrobinę się dostosować.

  Może niekoniecznie będziemy urządzać pielgrzymki do kościoła, ale jeśli zaczęlibyśmy opowiadać na prawo i lewo o zasadach energetycznych które tworzą materię, o symbolice figur geometrycznych, doprawilibyśmy stwierdzeniem „prawa boskie to fikcja”… to strzelilibyśmy sobie samobója i sami nalepili sobie etykietkę „sekta”, ze wszystkimi konsekwencjami.

  Wiadomo że będą zgrzyty. Jak byliśmy tam latem, spędziliśmy trochę czasu z dziewczynami z sąsiedztwa (wiadomo, wakacje, nudy). I one robiły wielkie oczy gdy usłyszały że jesteśmy wege. Normalka. Trochę im opowiedzieliśmy o założeniach, co chcemy robić w Barkowie. Inni sąsiedzi też są ciekawscy. Sołtys przede wszystkim, bo jego to dotyczy osobiście (użytkuje kawałek pod rzeką i krowy wypasa). Wszyscy nam patrzą na ręce i pilnie się przyglądają.
  Dlatego też bez szaleństw. Bez negacji autorytetów. Powoli.

  Miałem przyjemność spędzić parę miłych wieczorów na rozmowach z autorką strony http://www.zielona.org/ . Pani Hania wraz z mężem zamieszkali przy jeziorze Hańcza (kilkadziesiąt km od Barkowa) w domku-galerii. I chociaż minęło ponad 10 lat, nadal twierdzili, że sąsiedzi nadal patrzą na nich niejako z boku, chociaż już się zżyli i poznali. A na samym początku było mnóstwo podejrzeń, prawie że wrogości – „te miastowe…”. Ale wszystko się ułożyło, dzięki cierpliwości i spokojowi. I księdza też trzeba było przyjąć, jak chodził po kolędzie.

  Z Bogiem,
  Mateusz

  • Rafkoo says :

   technicznie: http://www.zielona.org/ jest zainfekowana trojanem który infekuje komputer wchodzącego na stronę. Czy możesz jakoś poinformować właścicielkę.

   Mi antywirus nie pozwala na wejście na stronę i znalezienie danych kontaktowych.

 10. apek says :

  Pewnie, zaraz to zrobię. Dzięki za info.

 11. Janek says :

  Projekt obserwuje od dłuższego czasu. Świetnie że cały czas coś się dzieje.
  Wspieram – na razie mentalnie. Mam nadzieje odwiedzić Was z rodziną na wiosnę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: