Piec rakietowy uszczelniony i odpolaony po raz pierwszy

Wszystko działa jak należy. Jest ciąg – mocny ciąg. Długość rury wydechowej (średnica 150mm) ułożonej płasko wynosi około 5 metrów. Kilka drobnych szczapek suchej brzozy bardzo szybko tą bestię rozgrzało. Po kilku minutach palenia do beczki nie da się już dotknąć, jest taka gorąca, zaś końcowa część rury przy wylocie do komina pozostaje cały czas tylko leciutko ciepła nawet po godzinie palenia. Janto Evans miał rację, to cudeńko po prostu działa i ogrzewa chałupę a nie komin i atmosferę. Przez jakiś czas będę palił w tym piecu codziennie, aby go testować, obserwować i uczyć się obsługi.

Oczywiście piec nie jest jeszcze dokończony (dopieszczony) ale już trochę palić w nim można.

—–
aktualizacja: 30.10.2012 – skrócona instrukcja budowy tego pieca po polsku znajduje sie tutaj: >link<

—–

Reklamy

Tagi: ,

About Artur Jan Milicki

Współtwórca „Akademii Bosej Stopy”, autor książki „Człowiek na Ziemi”, naturalny budowniczy, zdun, projektant pieców.

8 responses to “Piec rakietowy uszczelniony i odpolaony po raz pierwszy”

 1. Kanhaiyalal says :

  A jak z niego popiół wyciągać, przecież po paru dniach palenia się zatka w zimie?

  • ZJJK says :

   Mniej jakoś się martwię o to jak Pan będzie wyciągał z tej kanonki popiół, a jeszcze mniej o to do czego dojdzie w swych prowokacjach ten tandetny Waldemar Deska.
   Poniżej zamieszczam material jak uważam dający domyślenia.
   Np.jak Pan ochroni swoją Rodzine, gdy nasz parlament już się zgodził, że dla zachodnich koncernów farmaceutycznych jesteśmy tylko populacją laboratoryjnych szczurów do wytracenia przemocą neuro-toksynami aplikowanymi per iniectio..Tekst jak niżej.

   Awatar sylwkasz
   sylwkasz sylwkasz

   OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYSTKICH
   OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYSTKICH!
   CZYLI PREZENT RZĄDU PO DLA BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ
   KOSZTEM PODATNIKÓW!

   „Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych. Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie „decydował” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach – wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel. Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela – i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne.
   Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.

   (Zezwalam na kopiowanie i rozpowszechnianie tego tekstu w dowolnych mediach i miejscach pod warunkiem niedokonywania w nim żadnych zmian)”

  • Artur Jan Milicki says :

   Wygląda na to Pani Zofio że łamanie praw konstytucyjnych jest wyjątkowo widoczne w przypadku tego przymusu szczepień. Czy ma pani jakiś pomysł na to aby ta ustawa trafiła przed Trybunał Konstytucyjny?

  • Artur Jan Milicki says :

   dzwiczki /wejście do czyszczenia popiołu już jest.

 2. maS says :

  Chciałbym poznać zasadę jego działania

  • Artur Jan Milicki says :

   Książka w jęz angielskim pt „Rocket mass heaters” by Janto Evans. Jak przetestuję trochę ten piec to napiszę skrócony opis jego działania i budowy.

  • Rysiek222 says :

   Ma on wewnętrzny komin >1m. i nie musi być podłączony do komina.Pali kilka razy mniej od prostego pieca kaflowego.Dzięki cyrkulacji dymu nie ma ryzyka zaczadzenia.Wykorzystuje prawie całą energie z drewna do 90% przez dopalania gazów w górnej komorze spalania.Jest tani w budowie(jesli budujemy z gliny,nie szamotu).

 3. Mirosław Mazur (@mmiroslawmazur) says :

  Podaję dalej temat pieca rakietowego na Twitterze aby więcej osób mogło się zapoznać z możliwościami :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: