Prośba o podpisanie petycji

Poniższa petycja dotyczy uwzględnienia i włączenia inicjatyw ekowioskowych w Europejskim Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Aby sprawa dotarła do odpowiedniej komisji w Europarlamencie trzeba zebrać 1000 podpisów.
Gorąco proszę Cię o pomoc w zbieraniu tych podpisów. Jeśli uważasz to za stosowne przekaż proszę tą wiadomość swoim znajomym. Złożenie podpisu zajmuje mniej niż minutę.

link do petycji (język angielski): www.avaaz.org/en/petition/…

Tłumaczenie treści:
Ruch ekowioskowy tworzy wysokiej jakości styl życia, przy zachowaniu minimalnego wpływu na otoczenie i naturalne środowisko (minimalny ślad ekologiczny). Kooperacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Unii Europejskiej na 2014-20 – EAFRD z Europejskim Ruchem Ekowioskowym wymaga wzmocnienia poprzez zmianę rozporządzenia w taki sposób, aby: 1. Przedstawiciele ekowiosek zostali wprowadzeni do Lokalnych Grup Działania LEADER. 2. Wsparcie w ramach „Transferu wiedzy i działań informacyjnych” obejmowało praktyki w ekowioskach. 3. Wsparcie w ramach „usług doradczych” uwzględniało ekowioski oraz mieszkańców ekowiosek jak doradców. 4. Wsparcie w ramach „Współpracy” obejmowało zbiorowe podejścia projektów ekowioskowych. 5. Wsparcie w ramach „systemów jakości” obejmowało naturalne produkty wytwarzane w ekowioskach. 6. Wsparcie w ramach „rolnictwa ekologicznego” obejmowało ekologiczne praktyki rolnicze w ekowioskach. 7. Wsparcie w ramach „podstawowych usług oraz odnowę wsi” obejmowało inwestycje w ekowioskach. 8. Wsparcie w ramach „rozwoju farm i przedsiębiorstw” obejmowało pomoc w rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej w ekowioskach.

link do petycji (język angielski): www.avaaz.org/en/petition/…

Reklamy

About Artur Jan Milicki

Współtwórca „Akademii Bosej Stopy”, autor książki „Człowiek na Ziemi”, naturalny budowniczy, zdun, projektant pieców.

4 responses to “Prośba o podpisanie petycji”

 1. kathlin says :

  Dlaczego nam zalezy na tym by byc czescia tej sieci? Powinnismy byc niezalezni od parlamentu europjskiego ktory uzalezni nas od swiadczen darowizn i zwiaze swoimi zasadami i regulacjami. Widze co i jak prowadzone sa wioski w szkocji.Zakrawa to na hodowle dla nowego porzadku swiata. Taka rezerwa z monokultuami, pod szklem na durzych palaciach ziemii. Tam nie ma lasow i wielokulturowych upraw. WIem ze tworzone sa fundacje i nie ma koncentracji na niezaleznych uprawach oraz organizacjach na zasadzie starszyzn i samopomocy i samowystarczalnosci lecz uzaleznienie od orgnizacji zewnetrznych.
  To powoduje powrot do dwnych struktur i proceduralnych zasad, opartych na buirokracji i systemie dzielacym nas od praw natury ktorych sie uczymy od niej samej a nie na uniwersytetach.
  Wydaje mi sie ze ten ruch teraz w Polsce miekknie i zapomina czemu powstl. Zastanowcie sie przed podpisaniem tej petycji, zebrzacej o uznanie i uzaleznienie.

  • Alicja says :

   Pytanie tylko czy w Polsce mamy juz wystarczyjaca ilosc osöb chetnych i mogacych wspierac finansowo inicjatywy jak np.Barkowo…Udawalo sie niektörym byc wolnym w socjalizmie, moze udac sie röwniez obecnie…

 2. Artur Jan Milicki says :

  Sieć GEN to po prostu dowolna dobrowolna możliwość współpracy na szczeblu międzynarodowym, to szybkie połączenie sił, gdy istnieje taka potrzeba… Fakt, dotacje EU potrafią mocno uzależniać i przypominają komunistyczny system nakazowo rozdzielczy – szczególnie w rolnictwie. Z drugiej można w tym gąszczu uzależniających przynęt wyjąć coś co co wolne jest od uzależnienia i może trochę pomóc w rozwoju konkretnych projektów (np edukacyjnych) wewnątrz ekowioski.

 3. mih says :

  ja się podpisuje i wysyłam link do wszystkich znajomych. Można rozważać i decydować czy skorzystanie z dotacji jest w pełni zgodne z naszymi wartościami, ale jeśli takie dotacje w ogóle nie będą nas dotyczyć to nie ma o czym mówić. Świat się zmienia w każdej chwili. Wystarczy jeden myślący człowiek na wysokim stanowisku w Parlamencie UE (odpowiedzialny za układanie zasad dotacji) abyśmy na własnej skórze poczuli, że setki milionów euro nie idzie w błoto ale służy budowaniu lepszego świata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: