Zostałem Ambasadorem GEN – czy to coś zmieni?

Niedawno otrzymałem maila od europejskiego zarządu GEN (Global Ecovillage Network: gen-europe.org) z informacją że zostałem uznany Ambasadorem GEN w Polsce i że mogę się tym honorowym tytułem oficjalnie posługiwać. Całkiem miła informacja, zwłaszcza że idea i misja GEN jest mi bardzo bliska.

GEN jako globalna sieć organizacji pozarządowych od dłuższego czasu kładzie duży nacisk na decentralizację i aktywność lokalną. Zależy im na tym, aby każdy kraj miał swoją własną, prężną i niezależną narodową sieć GEN złożoną ze współpracujących ze sąbą ekowiosek (minimum 3), które w razie potrzeby mogą poprzeć inne jednostki GEN na szczeblu międzynarodowym i które również w razie potrzeby mogą uzyskać miedzynarodowe wsparcie do wielu różnych jednostek i narodowych sieci zrzeszonych w ramach tej organizacji.

Choć w naszym kraju różnych inicjatyw spełniających kryteria GEN dotyczące terminu „ekowioska” lub „ekoosada” jest bardzo dużo, obecnie tylko 3 znajdują się na mapie Gen Europe. Nie wszystkie są widoczne w internecie, nie wszystkie chcą być w GEN, nie wszystkie chcą tworzyć sieć, nie wszystkie chcą być otwarte na szeroką współpracę. Ale te które chcą, moga dac znać o sobie i być widzialne zarówno na tej międzynarodowej mapie GEN, jak i na naszym polskim forum poświęconym takim inicjatywom: www.forum.ekoosada.pl

Po wrześniowym spotkaniu w Toporzysku mieliśmy małą duskusję interentową i uzgodniliśmy że www.forum.ekoosada.pl będzie miejscem w sieci służącym również integracji i prezentacji różnych inicatyw ekowioskowych w Polsce. Każda inicjatywa ekowioskowa może otrzymać tam swoje własne subforum poświęcone jej wewnętrzynm sprawom. Ekowioska w Barkowie równiez otrzymała takie subforum. . Zapraszam do korzystania.

Reklamy

About Artur Jan Milicki

Współtwórca „Akademii Bosej Stopy”, autor książki „Człowiek na Ziemi”, naturalny budowniczy, zdun, projektant pieców.

4 responses to “Zostałem Ambasadorem GEN – czy to coś zmieni?”

 1. Jura says :

  No to teraz jesteś „Szycha” :)! Prawie „Ojciec Dyrektor” :)

 2. grazyna elzbieta jasiewicz says :

  Arturze, ciesze sie bardzo i gratuluje europejskiemu zarzadowi Global Ecovillage Network takiego trafnego wyboru. Zostales Ambasadorem GEN w Polsce! W moim zrozumieniu odpowiedz na pytanie: Czy to cos zmieni? brzmi: TAK. Matka Ziemia i wszystkie istoty na niej zyjace potrzebuje kierownictwa i wsparcia ludzi Twojego wymiaru, ludzi, pisanych przez duze „L”, ktorzy podejmuja decyzje opierajace sie na inteligencji serca, Milosci i Milosierdziu. Grazyna

 3. Robert Blaszczyk says :

  Hej Arturze. A jak tam sie maja sprawy z programem sieciowania w ramach programu Ecovillages?

 4. Alicja says :

  To bardzo wazne, bysmy sie laczyli. Z jednej strony jestem ucieszona ogromna iloscia inicjatyw ( Obserwuje glöwnie te w Niemczech), z drugiej wkurza mnie, ze tam malo jest wymiany…mam nadzieje troche przyczynic sie do wspölpracy polsko-niemieckiej. Mozemy sie wzajemnie wiele od siebie uczyc i wspierac:).
  W Bremie, gdzie mieszkam dzieje sie duzo dobrego, takze np. „Sieben Linden” sa wspanialym adresem czy Transition in Witzenhausen:)

  Pozdrawiam:)#
  Alisha

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: