Akademia Bosej Stopy – odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące zbiórki crowdfundingowej.

W komentarzach na stronie projektu A.B.S. na portalu PolakPotrafi.pl, użytkownik o nicku Gumowa_Kaczuszka zadał bardzo konkretne pytania dotyczące naszej zbiórki crowdfundingowej.
Odpowiedzi na te pytania zamieszczam również poniżej, gdyż dają one szerszy wgląd w zamysł projektu i jego umocowanie formalno-prawne.

pyt. 1. Gdzie jest biznesplan?
Odp.: Akademia Bosej Stopy będzie stałym projektem Fundacji „Dla Ziemi i Ludzi”. Projekt ten ruszy oficjalnie z dniem 3 mają 2013 NIEZALEŻNIE od tego czy akcja crowdfundingowa zakończy się sukcesem czy też nie. Akademia Bosej Stopy będzie funkcjonowała jako połączenie działalności bezpłatnej pożytku publicznego Fundacji (studia dzienne) z działalnością odpłatną pożytku publicznego Fundacji (studia zaoczne).

Fundacja w chwili obecnej dysponuje wystarczającymi środkami w formie majątku, narzędzi oraz – co najważniejsze – wystarczjącym potencjałem ludzkim, by uruchomić ten projekt bez wzgldu na powodzenie zbiórki CROWDFUNDINGOWEJ.

Jeśli zbiórka pieniędzy na portalu PolakPotrafi.pl nie zakończy się sukcesem projekt również ruszy – tyle tylko, że ze zdecydowanie mniejszym rozmachem i na mniejszą skalę, ale ruszy.

Do rozpoczęcia oraz prowadzenia płatnej bądź bezpłatnej działalności pożytku publicznego biznesplan nie jest wymagany, gdyż działalność pożytku publicznego nie ma nic wspólnego z biznesem.

Pyt. 2. czy na rynku istnieje zapotrzebowanie na tego typu miejsce?
– Patrząc na liczbę osób które już nas odwiedziły i pomagały nam w dwóch poprzednich sezonach wnioskujemy że zapotrzebowanie na tego typu miejsce jest OGROMNE i stale wzrasta…

Uważamy że wszelkie praktyczne działania wzmacniające samowystarczalność i odnawialność w aspekcie indywidualnym oraz lokalnym – kooperatystycznym – prowadzone w duchu głębokiej, życzliwej ekologi są bardzo potrzebne do tego byśmy jako CYWILIZACJA ludzka ponownie weszli na ścieżkę zrównoważonego rozwoju…

Pyt. 3. Co, jeżeli przyjadą jedynie studenci dzienni, którzy nie mają nic płacić?
– Ilość studentów dziennych będzie uzależniona od aktualnego poziomu SAMOWYSTARCZALNOŚCI projektu pod względem egzystencjalnym i finansowym i na bieżąco regulowana i dostosowywana.

Pyt. 4. Kto będzie sprawować kontrolę nad działaniem fundacji?
– Działalność fundacji jest objęta dwoma rodzajami kontroli:
I. kontrola ustawowa:
– minister właściwy ds środowiska
– starosta gołdapski
– urząd skarbowy (pełna księgowość0

II. kontrola statutowa (wewnętrzna):
– komisja rewizyjna fundacji – §23a. Statutu Fundacji –
– wszyscy działacze, aktywiści, wolontariusze, studenci – §15 pkt.1 Statutu.

Statut Fundacji jest dostępny online pod tym adresem: http://mamaziemia.wordpress.com/statut-fundacji-dla-ziemi-i-ludzi/

Reklamy

About Artur Jan Milicki

Współtwórca „Akademii Bosej Stopy”, autor książki „Człowiek na Ziemi”, naturalny budowniczy, zdun, projektant pieców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: