Akademia Bosej Stopy – teraz realizacja

ail_color
Akademia Bosej Stopy jest alternatywną, eksperymentalną i niezależną jednostką edukacyjną ukierunkowaną na praktyczną wiedzę, kreatywność i umiejętności przydatne w kształtowaniu indywidualnej i lokalnej samowystarczalności.

Akademia jest otwartym labolatorium doświadczalnym dla wszelkich przyjaznych, życzliwych i praktycznych technologi, rzemiosł, sztuk i dziedzin, takich jak: budownictwo naturalne, survival, tradycyjne i współczesne rzemiosła użytkowe, permakultura, głęboka ekologia, zdrowy styl życia, niezależność żywnościowa, wolna kultura, sztuka, alternatywna edukacja, i wszystko co jest przydatne człowiekowi do twórczego, wolnego i radosnego życia.

Lokalizacja Akademii: Ekowioska w Barkowie (Mazury Garbate, gmina Gołdap) – 16 ha ziemi należących do Fundacji “Dla Ziemi i Ludzi”.

Cechy szczególne Akademii – kluczowe wartości

— Głęboka demokracja – Akademia jest prowadzona i kształtowana oddolnie przez wszystkich zaangażowanych w jej funkcjonowanie (studenci, instruktorzy, koordynatorzy). Kluczowe decyzje podejmowane są za zgodą wszystkich, i tyko wtedy gdy brak jest uzasadnionego sprzeciwu.
— Kultura OPEN SOURCE – otwarcie dzielimy się posiadaną wiedzą, technologią i doświadczeniami
— Uczymy się od siebie nawzajem – uczniowie również są nauczycielami a nauczyciele uczniami.
— Brak certyfikatów oraz świadectw na papierze – uważamy że prawdziwym certyfikatem jest mądrość, praktyczne umiejętności, zdobyte doświadczenia i naturalna pewność siebie
— Naturalna ekonomia – dobrowolnie dzielimy się nadwyżkami plonów, zasobów, usług i dóbr.

Formy nauczania

Akademia funkcjonuje w systemie stacjonarnym oraz zaocznym.

Studia stacjonarne są całkowicie wolne od opłat. Studenci przebywają w Akademii na zasadach wolontariatu. Choć rekomendowanym czasem pobytu jest pełen rok kalendarzowy (przyjazd w kwietniu lub w maju), studenci mogą przyjeżdzać do Akademii w dowolnym czasie i pozostać tak długo jak chcą, lub mogą pozostać. Aby zostać studentem dziennym –  zajrzyj tutaj.

Studia zaoczne są odpłatne i prowadzone w formie weekendowych warsztatów tematycznych, które w roku 2013 odbywają się co tydzień, począwszy od ostatniego weekendu kwietnia do ostatniego weekendu września. Terminarz warsztatów dostępny jest tutaj.

Finansowanie społeczne

Akademia Bosej Stopy funkcjonuje tylko dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców. Cały dochód uzyskany z darowizn oraz wpłat uczestników warsztatów i kursów zaocznych przeznaczany jest na utrzymanie i rozwój działalności Akademii.

Więcej informacji na temat różnych możliwości wsparcia ABS znajduje się tutaj

Czemu warto wspierać Akademię Bosej Stopy:

Wspierając ten projekt:
1. WZMACNIASZ inicjatywę społeczną oraz ludzi, którzy łamią stereotypy, i odważnie wcielają w życie życzliwe wizje.
2. SPRAWIASZ że wartościowa wiedza i praktyka staje się dostępna bezpłatnie, dla coraz większej ilości osób
3. ZASILASZ zielony renesans oraz otwartą, wolną, alternatywną kulturę.

Reklamy
%d blogerów lubi to: