Współtwórcy, aktywiści i przyjaciele projektu:

Pierwsi osadnicy i fundatorzy ziemi:

profil10a_70_90Artur Jan Milicki – wolnomysliciel, społecznik, przyrodnik, chłop na ziemi. Zwolennik i propagator otwartej kultury, samowystarczalności lokalnej, kooperatyzmu. Z zamiłowania ogrodnik, zdun, naturalny budowniczy, archeolog doświadczalny.
Katarzyna Milicka – Mama czworga dzieci, gospodyni domowa, instruktor ashtanga jogi. 20 lat temu rozpoczęła praktykę hatha jogi. Uczyła się u wielu nauczycieli i zdobyła tytuł instuktora. Jej dalsza praktyka ewoluowała w kierunku ashtanga jogi, która swoją skutecznością zainspirowała ją do nauczania tej ścieżki innych – również dzieci.

Współtwórcy i aktywiści projektu:

dr Kenneth Russell Valpey – filozof, sanskrytolog, religioznawca, wykładowca uniwersytetu w Oksfordzie. Inspirator i doradca w zakresie procesów społecznych, szczególnie aktywny w latach 2009 – 2010 gdy projekt rodził się i przeobrażał koncepcyjnie i społecznie.
Jacek Gryszkiewicz – badacz i student życia, zwolennik głębokiej ekologii, ogrodnik, społecznik, konserwator mebli zabytkowych. Encyklopedia wiedzy z zakresu obróbki i konserwacji drewna, naturalnego ogrodnictwa oraz zdrowego życia. Od wielu lat chodzi wyłącznie boso, również zimą.
Andrzej Konopka – przedsiębiorca, podróżnik, filozof, ekolog, eksperymentator. Inspiruje doradza i pomaga we wszystkim co leży w zakresie jego bogatych zainteresowań i doświadczeń.
Michał Grygonis – elektronik, pasjonat technologii, innowacji, twórczości. Aktywista Ruchu „Zeitgeist”. Pomaga i doradza przy wdrażaniu technologii w codzienne życie eko-osadników, w celu maksymalnego podniesienia standardu życia przy zachowaniu pełnej równowagi z otoczeniem.
Waldemar Deska – Muzyk, współzałożyciel zespołu „Daab”, ekolog „Z Natury”. W 2006 roku zbudował ekologiczną szopę z nieheblowanych desek, ziemi, folii malarskiej oraz materiałów odpadowych, w której zamieszkał wraz z żoną. Służy poradą w zakresie taniego i oszczędnego eko-budownictwa.
Jarosław Jarema Dubiel – pisarz, naukowiec, absolwent Instytutu Profilaktyki i Resocjalizacji UW. Jeden z założycieli Ruchu Wolność i Pokój. Przedstawiciel Fundacji „Earth Hands And Houses” na Polskę. Od wielu lat zajmuje się naturalnym budownictwem i wspólnie z Pauliną Wojciechowską uczy tej sztuki innych prowadząc warsztaty w Polsce i w Świecie.
Bartosz Krzewiński – Absolwent Leśnictwa – specjalność: Ochrona Zasobów Leśnych. Podróżnik, ekolog, mocno zainteresowany permakulturą, budownictwem naturalnym, prostym życiem, tematem ekowiosek. Dzieli się swą wiedzą z zakresu leśnych ogrodów i funkcjonowania różnych eko-społeczności, które odwiedza.
Michał Napierzyński – dziennikarz, filmowiec, fotograf, designer, popularyzator zdrowego stylu życia, aktywista społeczny. Pomysłodawca i gospodarz portalu Dobra Idea .pl, będącego kompendium inspiracji zachęcających do pozytywnych zmian w otaczającej nas rzeczywistości.
Reklamy
%d blogerów lubi to: