Podstawowe informacje dla gości

Rok 2012 jest drugim rokiem funkcjonowania naszego projektu. Pracy jest dużo a obecne warunki życia wciąż są bardzo surowe.

Wartości respektowane przez inicjatorów projektu i mieszkańców (będziemy wdzięczni za ich szanowanie w trakcie pobytu u nas):
1. Wegetarianizm – odżywiamy się tylko po wegetariańsku lub wegańsku (przede wszystkim z pobudek etycznych)
2. Abstynencja – nie spożywamy alkoholu, nie przyjmujemy żadnych środków odurzających, nie palimy papierosów (dla odwiedzających nas palaczy wyznaczamy specjalne miejsca do palenia, aby dym nie przeszkadzał innym).

Noclegi: Prosimy o zabranie własnego namiotu, śpiworu, karimaty, ciepłego ubrania oraz podstawowego sprzętu obozowego. Istnieje także możliwość zakwaterowania w pobliskiej agroturystyce.
Posiłki: 2 razy dziennie przygotowujemy i wspólne spożywamy wegetariańskie lub wegańskie posiłki (szczególnie wtedy gdy jest nas więcej).
Woda pitna: Studnia jest naszym jedynym ujęciem czystej wody pitnej.
Ubikacja: Sprawy fizjologiczne załatwiamy albo w toaletach kompostowych albo na łące za parawanem w specjalnie przygotowanym do tego celu długim rowie o głębokości 20 cm. Po wypróżnieniu zasypujemy łopatką to co tam zostawiliśmy i przesuwamy parawan o kilka cm do przodu.
Kąpiel: Jest kilka opcji do wyboru: 1) możemy wykąpać się w rzece (spacerkiem ok 500 m), 2) myjemy się w wodzie ze studni przy użyciu wiadra lub miednicy (za parawanem), 3) bierzemy prysznic w polowej kabinie prysznicowej z podgrzewaną na słońcu wodą.
Detergenty: Na całym terenie ekowioski obowiązuje absolutny zakaz stosowania jakichkolwiek detergentów. Stosujemy tylko naturalne, biodegradalne, ekologiczne środki piorące i myjące. Jesteśmy w tym względzie bardzo rygorystyczni gdyż detergenty mogą zatruć nasze wody gruntowe.
Sklep: Najbliższy sklep znajduje się w Gołdapi (dystans ok. 8 km)
Prąd: Budynek mieszkalny jest podłączony do sieci energetycznej.
Sąsiedzi: Jesteśmy nowymi osadnikami i bardzo nam zalezy na utrzymaniu jak najbardziej przyjaznych stosunków sąsiadami. Prosimy zatem naszych gości i wolontariuszy o dojrzałość i zrozumienie w tym wzgledzie. Szanujemy granice oddzielające nas do sąsiadów. Zachowujemy czystość na terenie i poza terenem ekowioski.
Segregacja odpadów: Odpadki organiczne wyrzucamy do kompostownika, oddzielnie zbieramy szkło (butelki i słoiki są dla nas szczególnie cenne), makulaturę, metal, plastik…

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy przed wizytą w Barkowie.

Reklamy
%d blogerów lubi to: